KANDYDAT NA BURMISTRZA PAWEŁ LISZKA

Urodziłem się i wychowałem w Nowym Targu. Mam 39 lat. Dwanaście lat temu ożeniłem się ze wspaniałą kobietą i od tamtej pory wspólnie z Renatą tworzymy szczęśliwy związek małżeński. Codziennie mierzymy się wychowaniem trójki niesamowitych dzieci: córki Patrycji i synów Bartka  i Tomka. Uczą nas uważnego słuchania i odnajdowania w sobie ogromnych pokładów ciepła i cierpliwości.

 

Ukończyłem Liceum Ekonomiczne w Nowym Targu. W szkole średniej postanowiłem, że kariera bankowca to dobry wybór w moim życiu zawodowym. Rozpocząłem studia na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, na Wydziale Zarządzania. W 2002 r. uzyskałem tytuł licencjata w zakresie rachunkowości, a w 2004 r. obroniłem pracę magisterską na kierunku finanse i bankowość. Po osiągnięciu tytułu magistra poczułem, że czegoś mi brak. Bankowość to nie wszystko, liczy się człowiek. Studia podyplomowe na Akademii Pedagogicznej w Krakowie to była kropka nad i w dążeniu do spełnienia zawodowego.

 

Pracę zawodową rozpocząłem bezpośrednio po ukończeniu liceum. Z wielką satysfakcją wykorzystywałem zdobytą na uczelni wiedzę sprawdzając ją w praktyce w kolejnych firmach: Mistral International Sp. z o.o., PKO BP S.A., Kredyt Bank S.A., Bank Zachodni WBK S.A.  W tym momencie mojego życia, w którym znajduję się teraz mogę pochwalić się  19-letnim doświadczeniem w finansach i bankowości, kilkuletnim doświadczeniem pracy na stanowisku menedżerskim. Obecnie pracuję w Santander Bank Polska S.A. na stanowisku dyrektora w 1 Oddziale w Nowym Targu  Zarządzam zespołem osiągając przy tym bardzo dobre wyniki, pomagam realizować innym ich cele i marzenia.

 

Oprócz pracy zawodowej zawsze aktywnie angażuję się w życie społeczne  naszego miasta m.in. przez współorganizację różnych wydarzeń o charakterze kulturalnym bądź religijnym, działalność charytatywną.

 

Obok świadomej drogi zawodowej, którą chcę podążać, ważnym elementem mojej działalności społecznej jest praca w Radzie Miasta. W działalności publicznej staram się przede wszystkim pomagać ludziom oraz bazując na moich doświadczeniach w biznesie, znajdować porozumienie i kompromis.

 

Najważniejszą wartością w moim życiu jest Rodzina. Uwielbiamy wspólnie spędzać czas. Pokazujemy naszym dzieciom świat, uczymy się poprzez zabawę codzienności,  wspólne wędrujemy po  górach  i  jeździmy na rowerze.  Wielką przyjemność sprawia mi aktywność fizyczną o każdej porze roku. Na ten sezon zimowy stawiam sobie za cel nauczyć moją córkę jazdy na nartach.

 

Paweł Liszka